Yükleniyor

Dijital Pazarlama

DİJİTAL İZMİR

Dijital PAZARLAMA

Profesyonel bir Dijital Pazarlama yönetimi gerçekleştiren markalar bilinirliklerini arttırırlar, satışlarını desteklerler ve en önemlisi müşterileri ile bağ kurarlar.
DİJİTAL İZMİR
Dijital Medyanın avantajlarını sizlere sunuyoruz.
Hızla gelişmekte olan dijital medyanın avantajlarını nasıl kullanacağınız konusunda sizlere profesyonel  hizmetler sunuyoruz.
Profesyonel Dijital Pazarlama Yönetimi

Etkili bir dijital pazarlama yönetimi gerçekleştirmek için bu konuda uzman olunması gerekiyor. Her ne kadar Facebook ve Instagram gibi platformların kullanımı basit tutulsa da ne yazık ki yanlış adımlar atılması, fayda elde etmeyi engelliyor.

Dijital Pazarlama Yönetiminde Neler Yapıyoruz;
Markanın dijital ve sosyal medya iletişim planlarının hazırlanması.
• Strateji geliştirme
• Sosyal ağlarda kurumsal kimliklerinin oluşturulması
• Tüm sosyal ağlarda, aylık içerik takvimleri ile “içerik yönetiminin” yapılması
• Tüm sosyal medya sayfalarının takip edilmesi ve moderasyonunun yapılması.
• Raporlama
• Sosyal ağlarda reklam stratejisinin oluşturulması, bu doğrultuda reklamların hazırlanması, geliştirilmesi ve raporlamalarının yapılması.
Sosyal Medya stratejimizle markanıza nasıl katkıda bulunabileceğimiz hakkında konuşmayı çok isteriz.

Sosyal Medya Yönetimini Bize Bırakın

Bu tarzda bir sosyal medya yönetimi; profesyonellik ve belirli çalışma disiplinleri içermektedir. Başarımız profesyonel yönetimimizden, sizi ve markanızı iyi anlamamızdan ve ekibimizin deneyiminden gelmektedir.
Bizler markalara kazandıran reklam ajansı olarak müşterilerimizin kazanmasını istiyoruz.
Bizimle kazanan markalara sizler de katılın.
Ekibimiz, markanızı gerçek hedef kitlenizle buluşturmak, sosyal medya stratejilerinizi verilere dayandırarak oluşturmak ve tüm sosyal medya hesaplarınızı rakiplerinizden ayrışacak ve fark yaratacak şekilde yönetmek için sizlerle birlikte çalışır.
DİJİTAL İZMİR

SOSYAL MEDYA

Profesyonel bir sosyal medya yönetimi gerçekleştiren markalar bilinirliklerini arttırırlar, satışlarını desteklerler ve en önemlisi müşterileri ile bağ kurarlar. Çünkü sosyal medya etkileşim odaklıdır ve müşterilerinizin merak ettiği bir çok soru yazmak istediği çokça yorum vardır. Bu soruları da markanıza sosyal medya aracılığıyla sorarlar ve bu platformlarda markanız hakkında konuşurlar. Markanız hakkında konuşan müşterileriniz ya da müşteri adaylarınız için bizler sosyal medya yönetimini üç aşamada gerçekleştiriyoruz
 
Sosyal Medya Danışmanlığının Önemli Adımları:

İlk aşamada, sosyal medya hesaplarınıza yeni bir konsept yaratıyoruz. Bu sosyal medya konsepti görsellerden, video çalışmalardan ve müşterilerinizin dikkatini çekecek içeriklerden oluşuyor.

İkinci aşamada, sosyal medya hesaplarınızın takipçilerini yeniden yapılandırıyoruz. Ulaşmak istediğiniz kitleye sizleri birebir de ulaşmanızı sağlıyoruz.

Üçüncü aşama ise yeni kitlenizi ve potansiyel müşterilerinizi dinliyoruz, onlara sosyal medyada yönlendiriyor markanıza kazandırıyoruz.

Ekibimiz, markanızı gerçek hedef kitlenizle buluşturmak, sosyal medya stratejilerinizi verilere dayandırarak oluşturmak ve tüm sosyal medya hesaplarınızı rakiplerinizden ayrışacak ve fark yaratacak şekilde yönetmek için sizlerle birlikte çalışır.

Rakipleriniz de burada!
Ürün ya da hizmetinizle ilgili Google’da birkaç kelime ile arama yapın,  rakiplerinizin arama sonuçlarında reklam verdiklerini göreceksiniz. İnternet kullanımının bu derece arttığı bir zamanda rekabette arka planda kalmayı göze alıyor musunuz?
DİJİTAL İZMİR

İNTERNET REKLAMLARI

Türkiye internet kullanıcı sayısı her geçen gün artırıyor. Kullanıcılar artık ürün ya da hizmet satın almadan önce Google’da detaylı aramalar yapıyorlar. Tüketicileri tanıyın; neleri hangi zamanda aradıklarını öğrenin. Benzersiz hedefleme seçenekleri ile potansiyel müşterilerinize ulaşın. Google reklamlarınızı anahtar kelime, coğrafi yer ya da cihaz hedefleme seçenekleri ile özelleştirebilir. Google’da arama yapan her kullanıcıya değil sadece ilgili kullanıcılara ulaşabilirsiniz.

Reklamlarınız uygun zamanlarda alakalı kişiler tarafından gösterilir. Bütçenizi kontrol altına alın, düşük maliyetler ile yüksek kazanç elde edin. Google reklamlarının gösterimi ücretsizdir. Tıklama Başı Maliyet (TBM) yöntemi ile çalışan sistemde sadece, ürün ya da hizmetinizi arayan kişiler reklamlarınıza tıklandığında ödeme yaparsınız. Böylelikle ödediğiniz her kuruşta gerçek kullanıcılar için harcama yaparsınız.

Google reklamları satışlarınızı arttırmada en etkili yöntemdir.
Profesyonelce hazırlanmış bir Google reklam kampanyası ile iş potansiyeliniz ve kazancınız aynı oranda artacaktır. Google reklamları, yeni müşteriler arayan ama bunun için yeterli zamanı ve bütçesi olmayan firmalar için yüksek oranda etki sağlar.

DİJİTAL İZMİR

MAİL MARKETİNG

Mail marketing tüketicilere doğrudan elektronik posta ile ulaşmanın bir yoludur. Dijital pazarlamanın en yaşlı üyelerinden olmasına rağmen hala en fazla dönüşüm oranlarına sahip dijital pazarlama kanallarından bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Dijital İzmir olarak  çeşitli yöntemler kullanarak e-posta açılma oranlarını (Open Rate) artırıyoruz.
 • Marka İsmiyle Gönderim: E-posta gönderirken, gönderen kişi kısmında marka isminin yazması, marka bilinirliğinden dolayı kullanıcıya sizi hatırlatır; ancak kişi adıyla e-posta yolladığınızda kullanıcılar o kişileri tanımadıkları takdirde e-postayı spam olarak düşünebilir. Gönderen kişi kısmında markanızın ismini kullanarak etkili bir reklam yönetimi tarafımızdan sağlanmaktadır.
 • Mobile Uyumluluk: Araştırmalara göre, e-postaların mobil cihazlar üzerinden okunma oranı, gün geçtikçe artıyor. Mobilde açılmayan e-postalar da kullanıcılar tarafından silindiği için e-postalar, tarafımızdan mobile uygun şablonda hazırlanarak uyumluluk en üst seviyede sağlanmaktadır.

Mail Marketing kampanyaları ile müşterilerinizle etkileşim yaratmak, satış yapmak, marka sadakati oluşturma noktasında diğer kanallara göre nispeten daha ucuzdur. Ayrıca doğru stratejilerle kullanıldığında işletmeniz için çok verimli pazarlama aracı haline gelebilir.

 1. Dünya nüfusunun 3’te 1’inden fazla bir mail hesabı bulunmaktadır.
 2. 2016 yılı verilerine göre günde ortalama 240 milyar e-posta gönderilmektedir. Bu sayı 2009 yılında 1.4 milyardı.
 3. Ortalama bir ofis çalışanı günde 121 email alıyor. Bu maillerin ortalama %49.7’sini spam mailler oluşturuyor.
 4. Gelen maillerin mobilde açılma oranı 2012 yılında %21 iken 2016 yılında %68’lere ulaşmış.
 5. Otomasyon ile gönderilen emailler manuel gönderilen maillere göre %320 daha fazla gelir sağlıyor. (örneğin, bir e-ticaret sitesinde alışveriş sepetine ürün atmış fakat siparişini tamamlamamış kullanıcılara sepetinde ürün olduğunu hatırlatan otomatik e-posta göndermek)
DİJİTAL İZMİR

E Ticaret REKLAMLARI

E  -Ticaret siteniz için vereceğiniz E-Ticaret Reklamları sayesinde, hem daha fazla kitleye ürünlerinizi pazarlama şansınız olur, hem de bunların satışa dönme oranlarında artış elde edilmiş olur.

E-Ticaret siteleri belirli ürünlerin internet üzerinden satışının yapılması amacıyla kurulan web siteleridir. Bu web sitelerinin en büyük ihtiyacı potansiyel müşterileri yakalayabilmek ve bu potansiyellerin aktif alıcılara dönüşmesini sağlamaktır. Daha sonra aktif alıcılara dönüşen müşterileri kalıcı bir hale getirerek satışın sürekliliği sağlanır.

Çünkü satılan ürün veya ürünlerin birden fazla rakip E-Ticaret sitesi arasından sıyrılarak doğru potansiyel müşterilere ulaştırılabilmesi için reklamlara ihtiyacınız vardır. E-Ticaret siteniz için vereceğiniz reklamlar sayesinde, hem daha fazla kitleye ürünlerinizi pazarlama şansınız olur, hem de bunların satışa dönme oranlarında artış elde edilmiş olur.

E-ticaret için uygun reklam kanalı hangisi, hangi reklam modellerini kullanmalıyım ve bütçemi nasıl daha efektif kullanabilirim şeklinde sorularınız varsa İşte biz bu noktada devreye giriyoruz, alanlarında uzman iş ortaklarımız ile her daim yanınızdayız.

Entegrasyon çözümlerimiz sayesinde e-ticaret süreçlerinizi otomatize edebilir,sitenizin performansını artırabilir, işlerinizi tek merkezden yönetebilirsiniz.

DİJİTAL İZMİR

PAZARYERİ ENTEGRASYONLARI

Pazaryeri Entegrasyon sistemi N11.com, Gittigidiyor.com, Hepsiburada.com, Amazon.com.tr, Epttavm.com, Trendyol.com gibi çeşitli pazaryerlerine ürün aktarımı yapabilmenizi sağlayan ve ilgili platformlar içerisindeki ürünleriniz için ortak stok takibi yapabilmenizi sağlayan bir çözümdür. Entegrasyon ile Sipariş, Ürün Yönetimi ve birçok Toplu İşlem sağlanmaktadır.

Tüm ürünler N11.com, Gittigidiyor.com, Hepsiburada.com, Sanalpazar.com ve E-ticaret sitenizde aynı anda yayınlanır. Sitelerden gelen tüm siparişler tek ekrandan faturalandırılır.

 • Her pazar yerine özel fiyat tanımı yapabilme imkanı
 • Bir ürünü farklı başlıklarla birden fazla yayınlayabilme özelliği
 • Ürünlerinize uyguladığınız bir değişikliğin aynı anda pazar yerlerine yansıması
 • Faturanıza özel tasarım ile tüm siparişleri toplu faturalandırabilme imkanı
 • Bir platformdan sipariş geldiği anda diğer platformlardan otomatik stok düşme özelliği

Araştırmalara göre, her 10 kişiden 8'inin bir sosyal medya hesabı bulunuyor. Sosyal medya hesabı olanlar günde ortalama 4 saatini burada geçiriyor. 15-24 yaş grubu ise günde ortalama 5 saat sosyal medya kullanıyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 91'inin Facebook, yüzde 72'sinin Instagram ve yüzde 44'ünün ise YouTube üyeliği bulunuyor. Gelişen teknoloji ve sosyal şartlar hepimizi bu mecraları kullanmaya adeta zorluyor. Günümüz şartlarında var olmak için işletmeler ve kuruluşlarda sosyal medya da varlığını göstermeye başlıyor. Bunun sebebi ise alışverişten danışma hizmetlerine kadar tüm alanda kullanılabilen ve hayatı kolaylaştırabilen mecralar bulunması.

Bundan dolayıdır ki; sosyal medyada etkileşim almak kurum ve kuruluşlar için hayati önem taşır. Ne kadar etkileşim alırsanız, marka bilinirliliğiniz ve bununla birlikte müşteri güveniniz o kadar artacaktır. Etkileşim almanızın veya bu oranı arttırmanın farklı formülleri vardır;

Özgün İçerik Paylaşımı: Kullandığınız görsel, yazdığınız yazılara kadar kopyadan ne kadar uzak, özgün bilgi içerikli olursa erişiminiz o kadar yüksek olur. Çalıntı veya kopya içerikler arama motorlarının algoritmasına takılır ve kullanıcıya daha zor ulaşır.

. Süreklilik: Sosyal mecralarda yaptığınız paylaşımlar ne kadar bir plana ve rutine bağlı olursa o oranda etkileşim oranınız artar.

. Hedef Kitlenize Yaratıcı Sorular Sorun: Takipçilerinize ve potansiyel takipçilerinize etkileşime geçirecek sorular hazırlayın. Paylaşımlarınıza yorum yapılması için takipçilerinizi yorum yazmaya teşvik etmelisiniz.

. Sosyal Bağ Kurun: Şirketinizin veya markanızın sosyal sorumluluk vb. projelerde yer alması, müşteri ve potansiyel müşterilerinize her zaman artı bir değer kazandırır.

. Hashtag Kullanımı: Hashtaglar yapıları gereği paylaşımların kolay bulunmasını sağlar, dolaylı yoldan da bu sizin daha fazla beğeni ve takipçi kazanmanıza olanak sağlar.

. Doğru İmla Kuralları: Yapılan bir diğer araştırmaya göre, doğru imla ve yazım kuralları daha fazla ilgi çekerek daha fazla tıklanma alıyor. Hatalı yazılan yazılar kullanıcı tarafından önemsenmiyor ve ciddiye alınmıyor.

. Canlı Yayınlara Yer Verin: Birçok sosyal medyada aktif olarak kullanılmaya başlanan canlı yayın uygulamalarını kullanarak takipçileriniz ile samimi, şeffaf ve doğal bir etkileşime girebilirsiniz. Yapacağınız canlı yayınlar, hem sizi izleyen kitleniz ile anlık iletişim kurmanızı sağlar. Takipçileriniz sizin onlar gibi ‘’gerçek’’ olduğunuzu görürse artacaktır.

Markalar ve firmalar için aktif bir rol oynayan sosyal medya platformları, kurumsal firmalar için de direkt olarak hedeflerine ulaşabilecekleri cazip alanlardır. Sosyal medya hesapları yolu ile firmaların ürünleri kolaylıkla tüketicilere kolaylıkla tanıtılabilir. Bu sayede tüketicilerden geri dönüşleri çok daha hızlı alabilir, çok daha rahat bilgi edinebilirler.

Biz, yan yana yürüdüğümüz markalarımızın sosyal medya stratejilerini detaylı analizler ve veriler sonrasında kurguladığımız sosyal medya hesaplarını uzman bakış açısıyla yönetiyoruz.

Sosyal medya hesap yönetimi hizmetlerini sunan departmanımız ile her biri alanlarının en iyilerinden olan yöneticilerimizin liderliğinde, sektörün en başarılı ve yetenekli uzmanlarını bir araya getirerek, markanız için eşsiz bir hizmetler bütünü sunuyoruz.

İnternet üzerinden herhangi bir konuda bilgi alınmak isteniyorsa ilk başvurulan kaynaklar arama motorlarıdır. Reklam veren kurumun belirlediği anahtar kelimeler arama motoru sonuçlarında çıktığında reklamlar sayfanın alt, üst ve sağ kısmında görüntülenecektir. Reklam veren kurumlar internet reklamlarının hangi bölgelerde, ne kadar süre ile görüntüleneceğini karar verebilir. Arama motoru reklamlarında reklam veren kurumlar bütçeyi kendileri belirler. Tıklama başına ücretlendirilen internet reklamlarında eğer tıklama oranı günlük bütçeye ulaşırsa ertesi güne kadar reklamlar görüntülenmez.

 1. AdWords Reklamları: İnternet reklamlarınızın Google üzerinde yayınlanmasını sağlar. Web sitenize yeni kullanıcılar çekmek, internet üzerinden satışlarınızı arttırmak, mevcut kullanıcılarınızın ilgisini yükseltmek amacıyla AdWords reklamlarını kullanabilirsiniz. AdWords reklamları sayesinde doğru kullanıcılara, doğru zamanda ulaşabilirsiniz. Google AdWords reklamlarınızı kendiniz yönetebileceğiniz gibi profesyonel bir destek de alabilirsiniz.
 2. Yandex Reklamları: Bir diğer arama motoru olan Yandex üzerinden de reklam vererek hedeflediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz. Yandex reklam yayınlama aracı olan Yandex.Direct’in pek çok reklam modeli bulunmaktadır. Bu reklam modelleri; görüntülü reklamlar, arama reklamları ve mail reklamlarıdır.

Günümüzde oldukça yüksek olan sosyal medya kullanımı, sosyal medya reklamlarını neredeyse zirveye taşımıştır. En fazla kullanılan sosyal ağlar; YouTube, Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter ve Skype’tır. Bu sosyal ağlar üzerinden verilen internet reklamları da hedef kitleye ulaşmadaki en kestirme yoldur.

 1. YouTube Reklamları: YouTube kullanan her bireyin karşısına izlemek istediği video öncesinde veya video ortasında bazı reklamlar çıkar. Bu reklamları vermek için bir reklam hesabınızın olması gerekmektedir.
 2. Facebook Reklamları: Kurumların ürün ve hizmetlerini satmak ve marka bilinirliklerini arttırmak amacıyla kullandıkları reklamlara bir yenisi eklendi. Facebook reklamları ürün satmanın yanı sıra daha çok marka bilinirliği amacıyla kullanılmaktadır.
 3. Instagram Reklamları: Instagram reklamları da kullanıcıya ulaşabilmek açısından oldukça etkin bir yoldur. Çok fazla sayıda var olan Instagram kullanıcılarına ürün tanıtımını yapabilir ve marka imajı yaratabilirsiniz. Hem de oldukça düşük bit bütçeyle istediğiniz hedef kitleye erişim sağlayabilirsiniz.
 4. Linkedin Reklamları: Markanızın hedef kitlesinde profesyonel çalışanlar, yöneticiler, kurum ve kuruluşlar varsa Linkedin reklamlarını seçmenizi öneririz. Bu reklamların maliyetinin diğer reklam modellerine göre daha maliyetli olduğunu da belirtelim.
 5. Twitter Reklamları: En çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından bir tanesi de Twitter’dır. Bu yüzden reklam verildiğinde ulaşılabilecek kitle oldukça yüksek olacağından Twitter reklamları sayesinde kampanyanız yüksek bir performans elde edecektir.
 6. Skype Reklamları: Bir kitle iletişim aracı olan Skype üzerinden de reklamlarınızı yayınlama şansına sahipsiniz. Sık kullanımı ve sunduğu olanaklar sayesinde Skype reklamları sayesinde etkin sonuçlar alınabilir.
DİJİTAL İZMİR

TEKLİFFORMU

Dijital İzmir
Dijital İzmir
İletişim ,Görüş,Öneri ve istekleriniz için
Bayraklı/İzmir
0 232 423 41 35
( 09:00- 19:00 )