Yükleniyor

İnstagram Takipçi Artırma

Instagram'da beğenme ve takipçi teklifinde bulunan uygulamaları kullanmalı mıyım?

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi bu uygulamalardan biriyle paylaştıysanız, hesabınızı korumak için Instagram şifrenizi değiştirmelisiniz.

Instagram harici bazı uygulamalar, Instagram giriş bilgileriniz karşılığında beğenme ve takipçi teklifinde bulunur. Bu hizmetlerin hiçbiri Instagram’la ilişkili değildir veya Instagram tarafından desteklenmemektedir. Ayrıca, başkalarının Instagram hesabınıza erişmesine asla izin vermemelisiniz. Gerçek olmayan hareketler oluşturan hesaplar, Instagram’ın Topluluk Kuralları‘na da aykırıdır.

İnstagram Takipçi Artırma

Bu uygulamalara, erişim jetonuyla veya kullanıcı adınızı ve şifrenizi vererek giriş bilgilerinizi verirseniz, bu siteler hesabınıza tam erişim hakkına sahip olabilir. Kişisel mesajlarınızı görebilir, arkadaşlarınız hakkında bilgi edinebilir ve potansiyel olarak profilinizde spam veya başka zararlı içerikler paylaşabilir. Bu durum, sizin ve arkadaşlarınızın güvenliğini tehlikeye atar.

Giriş bilgilerinizi bu uygulamalardan biriyle paylaşmış olabileceğinizi düşünüyorsak, bu uygulamaların oluşturduğu beğenme ve diğer etkileşimleri kaldırabiliriz. Daha fazla takipçi kazanmak için Instagram harici uygulamaları kullanmaya devam eden hesaplar, Instagram hesaplarının bazı bölümlerinin kısıtlandığını fark edebilir.

Instagram’da beğenme, takipçi ve yorumlarımda neden değişiklikler görüyorum?
Hesabınızdaki beğenme, takipçi ve yorum sayısında bir değişiklik olduğunu fark ederseniz, bunun nedeni bu etkileşimlerin bir kısmının gerçek olmayan hareketler oluşturan hesaplardan gelmesidir. Instagram harici bazı uygulamalar, bir hesabı olduğundan daha popüler göstermek için otomatik beğenme, yorum ve takipçiler oluşturur. Gerçek olmayan bu hareketler, Instagram’ın Topluluk Kuralları‘na aykırıdır. Bu hesaplar tespit edildiğinde, hareketleri Instagram’dan kaldırılır.
 • Instagram hesabımdan izinsiz içerikler paylaşılıyor.

  Hesabınızdan sizin yazmadığınız yorumlar yapılıyorsa veya içerikler paylaşılıyorsa şifreniz bir başkasının eline geçmiş olabilir.

  Hesabınızı güvene almaya yardımcı olmak için:

  Not: Topluluk Kurallarımıza veya Kullanım Koşullarımıza uymayan internet sitelerine veya uygulamalara (ücretsiz takipçiler veya beğenmeler için para talep eden ya da bunları garanti eden internet siteleri dahil) üçüncü taraf erişimi vermemelisiniz. Bu internet siteleri ve uygulamalar büyük ihtimalle hesabınızı uygunsuz şekilde kullanmaya çalışmak istemektedir.

Güvenlik İpuçları

Hesabınızı güvende tutmak için yapabileceğiniz şeylerden bazıları şunlardır:

 • Güçlü bir şifre seçin. En az altı rakam, harf ve noktalama işaretinin (! ve & gibi) birleşimini kullanın. Şifreniz internette kullandığınız diğer şifrelerden farklı olmalıdır.
 • Özellikle Instagram’dan bu yönde bir mesaj görürseniz şifrenizi düzenli olarak değiştirin. Otomatik güvenlik kontrolleri esnasında Instagram bazen başka sitelerden çalınmış olan giriş bilgilerine ulaşabilir. Instagram’ın şifrenizin çalınmış olabileceğini tespit etmesi durumunda Instagram ve diğer sitelerdeki şifrelerinizi değiştirmeniz, hesabınızı güvende tutmanıza ve gelecekte hesabınızın bir başkasının eline geçmemesine yardımcı olur.
 • Şifrenizi tanımadığınız ve güvenmediğiniz birine asla vermeyin.
 • Ek bir hesap güvenliği önlemi olarak iki faktörlü kimlik doğrulamasını açın.
 • E-posta hesabınızın güvende olduğundan emin olun. E-postalarınızı okuyabilen bir kişinin Instagram hesabınıza da erişme ihtimali vardır. Tüm e-posta adreslerinizin şifrelerini değiştirin ve hepsinin birbirinden farklı olduğundan emin olun.
 • Başkalarıyla paylaştığınız bir bilgisayarı veya telefonu kullandıktan sonra Instagram’dan çıkış yapın. Tarayıcı penceresini kapatsanız bile oturumunuzdan çıkış yapılmayacağından, genel kullanıma açık bir bilgisayardan giriş yaparken “Beni Hatırla” kutusunu işaretlemeyin.
 • Üçüncü taraf uygulamalarına izin verirken dikkatli olun.
Dijital İzmir
Dijital İzmir
İletişim ,Görüş,Öneri ve istekleriniz için
Bayraklı/İzmir
0 232 423 41 35
( 09:00- 19:00 )