Yükleniyor

Twitter Bedava takipçi

Twitter Bedava takipçi
“Bedava takipçi” uygulamaları

Bazı uygulamalar size daha fazla takipçi kazandırmayı vadeder. Bu uygulamaları kullanmak zararlı olabilir ve sıklıkla Twitter Kuralları‘nın ihlaline yol açar.

Bu tür uygulamaların kullanımıyla aşağıdaki riskler ortaya çıkabilir:

 

 • Hesabınız ele geçirilebilir.
  • Hesabınız otomatik olarak spam niteliğinde bağlantılar içeren mesajlar gönderebilir, diğer hesapları rastgele ve agresif bir şekilde takip edebilir veya başka Tweetleri Retweetleyip beğenebilir.
  • Hesabınız sahte veya ele geçirilmiş takipçiler kazanabilir.
  • Hesabınız ek uygulamaları doğrulayabilir.
  • Hesabınız bir çok hesabı engelleyebilir ve askıya alınabilir.
Güvenli olmayan bağlantılar hakkında

Twitter’da güvenli olmayan bir bağlantı hakkında uyarı alırsanız bu, bağlantının kimlik hırsızlığı, kötü amaçlı yazılım ya da spam sayfalarına gitmenize yol açabilecek, zararlı olması muhtemel ya da Twitter’ın Hizmet Şartları‘nı ihlal eden bağlantıların veritabanıyla eşleştiği anlamına gelir. Bu uyarıyı aşağıdaki durumlarda görebilirsiniz:

 • belirli bir bağlantıyı Tweetlediğinizde
 • belirli bir bağlantıyı profilinize eklediğinizde
 • Twitter’ın bağlantı hizmeti olan http://t.co aracılığıyla belirli bir bağlantıyı ziyaret ettiğinizde
Güvenli olmaması muhtemel site ne anlama gelir?

Güvenli olmayan siteler giriş bilgilerinizi ve şifrenizi çalmaya çalışan kimlik hırsızlığı sitelerini, bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım indiren siteleri, kişisel bilgilerinizi isteyen spam sitelerini veya Twitter’ın Hizmet Şartları’nı diğer biçimlerde ihlal eden siteleri kapsayabilir. Bu aynı zamanda, web sitesinin bir noktada ele geçirildiği ve bu web sitesine kötü amaçlı yazılım eklendiği anlamına gelir.

Web sitem güvenli değil olarak işaretlendi

Güvenli değil olarak işaretlenmiş bir bağlantının bulunduğu web sitesini yönetiyorsanız, Twitter Destek ile iletişim kurun. Yönettiğiniz sitenin bağlantısı engellendiyse ve Twitter’da sitenizden kötü amaçlı yazılım, kimlik hırsızlığı, spam amacıyla veya Twitter’ın Hizmet Şartları‘nı ihlal eden diğer amaçlarla yararlanılmadığından eminseniz, buradan vaka kaydı oluşturarak Destek ekibimizle iletişim kurabilirsiniz. Sorunlu bağlantı alanına lütfen sorun yaşadığınız bağlantının kısa hali yerine, bağlantının tam URL’sini girin.

Twitter, bağlantıları neden güvenli olmadığı yönünde işaretler?

Twitter, bağlantıları hesap güvenliği, kullanıcı güvenliği ve Hizmet Şartlarımızın ihlalleri nedeniyle işaretler. Twitter, kimlik hırsızlığını ve dolandırıcılığı önlemek, Hizmet Şartları’na uyulmasını sağlamak ve Twitter’ı daha güvenli bir yer haline getirmek için güvenli olmaması muhtemel bağlantıları işaretler. Belirli durumlarda, Twitter güvenli olmaması muhtemel bağlantıların paylaşılmasını engelleyebilir. Twitter, bağlantıların değerlendirilip güvenli olup olmadıklarının belirlenmesi için çeşitli harici iş ortaklarıyla çalışır. Hesap güvenliği ipuçları başlıklı makalemizde, hesabınızı güvende tutmak amacıyla faydalanabileceğiniz daha fazla genel bilgi bulabilirsiniz.

Spam veya kötü amaçlı yazılım bağlantılarıyla karşılaşırsanız

Spam veya bağlantıları, doğrudan söz konusu hesabın profilinden ya da Tweetlerinden bildirerek, Twitter’ı spam’den uzak bir ortam haline getirmemize yardımcı olun. Daha fazla bilgi ve talimatlar için Twitter’da spam bildirme başlıklı makalemizi okuyun.

Twitter Bedava takipçi
Sahte Twitter e-postaları hakkında

Twitter size yalnızca @twitter.com veya @e.twitter.com uzantılı adreslerden e-posta gönderir. Ancak bazı kullanıcılar, Twitter tarafından gönderilmiş gibi görünen sahte veya şüpheli e-postalar alabilir. Bu e-postalar, kötü amaçlı ekler ya da spam veya kimlik hırsızlığı web sitelerine yönlendiren bağlantılar içerebilir. Twitter’ın hiçbir zaman size ekli e-postalar göndermeyeceğini veya e-posta ile Twitter şifrenizi istemeyeceğini lütfen unutmayın.

Sahte bir e-posta alırsanız
 • E-postayı gelen kutunuzdan silin. Bu e-postalarda bulunan hiçbir eki indirmeyin.
 • Yardım Merkezimizde hesap güvenliği ipuçları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
Sık sorulan sorular

Kimlik hırsızlığı nedir?

Kimlik hırsızları çok sayıda kişiye şifre gibi gizli bilgilerini açıklamaları için kandırma amaçlı mesajlar gönderir. Bir e-posta veya web sitesi, gerçek ve meşruymuş gibi görünüyor olabilir.

Aldatıcı e-postalar çok inandırıcı veya Twitter e-posta adresinden gönderilmiş gibi görünebileceği için onları ilk bakışta tanımak zor olabilir. Mesajın kaynağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için e-posta başlıklarını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca yeni veya beklenmedik e-postalardan şüphelenmelisiniz. Twitter ekli e-postalar göndermez ve hiçbir zaman e-posta, Direkt Mesaj veya yanıt yoluyla şifrenizi paylaşmanızı istemez.

Peki ya birinin Twitter kullanıcı adıma ve şifreme erişebildiğinden endişeleniyorsam?

Hesabınızın ele geçirildiğinden şüpheleniyorsanız, ele geçirilmiş hesaplar yardım sayfamızda ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Twitter hesabınızın ele geçirildiğine kanaat getirirse, hacker’ın hesabınızı kötüye kullanmasını engellemek amacıyla hesap şifrenizi sıfırlayabiliriz. Bu durumda, yeni şifre belirleyebileceğiniz güvenli bir sayfanın bağlantısını size e-posta ile göndeririz. Bu bağlantı her zaman https://twitter.com web sitesinde olacaktır. Hiçbir zaman e-posta, Direkt Mesaj veya yanıt yoluyla şifrenizi paylaşmanızı istemeyiz.

Bu sahte e-postaları neden alıyorum?

Bu e-postaları Twitter göndermiyor. Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC), spam gönderen kişilerin e-posta adreslerinizi bulabilecekleri bazı yolları açıklayan yardım sayfasına göz atabilirsiniz: https://www.consumer.ftc.gov/.

Twitter’ın bilgi toplama, açıklama ve paylaşım politikaları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen https://twitter.com/privacy adresindeki gizlilik sayfamızı ziyaret edin.

Yeni ve şüpheli giriş uyarıları

Twitter hesabınıza şüpheli bir giriş tespit edersek veya ilk kez yeni bir cihazdan giriş yaptığınızda size Twitter uygulaması üzerinden veya hesabınız için ek güvenlik katmanı olarak e-posta yoluyla anlık bildirim göndeririz. Giriş uyarıları, yalnızca iOS ve Android İçin Twitter, twitter.com ve mobil web üzerinden yapılan yeni girişlerin ardından gönderilir.

Bu uyarılar sayesinde cihazdan giriş yapanın siz olduğunu onaylayabilirsiniz. Cihazdan giriş yapmadıysanız hesabınızın güvenliğini sağlamak üzere Twitter şifrenizi hemen değiştirerek işleme başlamak için bildirimdeki adımları izlemeniz gerekir. Bildirimde listelenen konumun, Twitter’a erişmek üzere kullandığınız IP adresinden alınan yaklaşık konum olduğunu ve fiziksel konumunuzdan farklı olabileceğini lütfen unutmayın.

Not: Twitter hesabınıza gezinti geçmişini kaydetmeyen veya çerezlerin devre dışı bırakıldığı tarayıcılardan her giriş yaptığınızda bir uyarı alırsınız.

Üçüncü parti uygulamalarını dikkatle seçin

Twitter platformunda, dış geliştiriciler tarafından Twitter hesaplarınızla kullanmanız için geliştirilmiş pek çok üçüncü parti uygulama bulunur. Ancak, üçüncü parti uygulamalara hesabınıza erişim izni vermeden önce dikkatli olmalısınız.

Bir üçüncü parti uygulamanın hesabınıza erişmesine izin vermek isterseniz, bunu yalnızca Twitter’ın OAuth metodunu kullanarak yapmanızı öneririz. OAuth güvenli bir bağlantı yöntemidir; Twitter kullanıcı adı ve şifrenizi üçüncü partiye vermenizi gerektirmez. Bir uygulamada veya web sitesinde kullanıcı adınızın ve şifrenizin verilmesi istenirse özellikle dikkatli olmalısınız, çünkü üçüncü parti uygulamalar, hesabınıza OAuth üzerinden erişim almak için kullanıcı adınıza ve şifrenize ihtiyaç duymaz. Kullanıcı adı ve şifrenizi başka birine verdiğinizde hesabınızın kontrolü tamamen o kişide olur ve hesabınızı kilitleyebilir veya askıya alınmasına neden olacak eylemler gerçekleştirebilir. Üçüncü parti uygulamaları bağlama veya bağlantılarını kaldırma hakkında bilgi alın.

Hesabınıza erişimi bulunan üçüncü parti uygulamaları zaman zaman gözden geçirmenizi öneririz. Tanımadığınız veya sizin adınıza Tweet gönderen uygulamaların erişimini hesap ayarlarınızdaki Uygulamalar sekmesini ziyaret ederek kaldırabilirsiniz.

Dijital İzmir
Dijital İzmir
İletişim ,Görüş,Öneri ve istekleriniz için
Bayraklı/İzmir
0 232 423 41 35
( 09:00- 19:00 )